NoteBLOG – Vernisáž "Babiččiny hrnečky"

Vernisáž "Babiččiny hrnečky" (07.07.2005)

Šťasnou náhodou jsem se ocitl dnes na vernisáži výstavy "Babiččiny hrníčky" v chotěbořském muzeu. Lilo totiž jako z konve a naše babička se chystala na vernisáž. Tak jsem se nabídl, že ji tam odvezu. A když už jsem tam byl, tak jsem se tam vypravil coby regulérní návštěvník. Vernisáž uvedl pan ředitel muzea a představil přítomným vlastníka většiny vystavovaných hrnečků - Ing. Včelovou. V rámci svého vystoupení ji podaroval dalším příspěvkem do její sbírky - malým malovaným hrníčkem. Paní Včelová zajímavě a vtipně pohovořila o tom, jak se stala - více méně náhodně - sběratelkou starých hrníčků. Po tomto úvodu následoval hlavní bod zahájení - vystoupení místního pěveckého sboru Doubravan. V podloubí vstupní části do zámku zněl jejich zpěv mimořádně plasticky a zajímavě. Dlužno dodat, že jim to opracdu dobře ladilo a že zvládají - bez not (!)- poměrně obtížné čtyřhlasé skladby. Mimochodem - i výběr předvedeného repertoáru byl velice příhodný a rozhodně všechny přítomné potěšil a zaujal. Samotná výstava půvabných ručně malovaných hrníčků je situována v prosklených vitrínách v jediné místnosti v prvním patře. Pan ředitel muzea upozornil i na další změnu v muzeu - velký barokní sál byl uvolněn od prodeje upomínkových předmětů, který byl pod novým jménem - něco jako "muzeum shop" přemístěn do přízemí do prostoru prodeje vstupenek do muzea. Překvapila mě ale opět poměrně malá účast veřejnosti - odhaduji ji (mimo účinkujících) na 70 osob.

Následuje několik snímků z dnešní vernisáže:

Komentáře

1. komentář napsal(a) Frn dne 11.07.2005 v 06:42

Malá účast .. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale není to tak trochu i nedostatečnou propagací ? Vernisáže navštěvuji rád - je to dobrá příležitost, jak se kulturně obohatit. A nebudeme si nic nalhávat, je i dobrá možnost, jak si prohlédnouz zajímavé výstavy a neplatit přitom vstupné.A těchto důvodů také sleduji (i když nepravidelně) akce avizované na různých vývěskách. A tahle vernisáž mi málem unikla, nebýt avíza na Harryho stránkách.Možná je moje kritika neoprávněná, možná jsem nebyl ve správný čas před správnou vývěskou. Ale musím uznat, že dřív jsem se o chystaných vernisážích dozvídal s velkým předstihem z vyvěšených letáčků a účast (podle mého skromného odhadu) bývala vyšší.

2. komentář napsal(a) cameron taylor dne 28.12.2005 v 11:10

i really am impressed by your site. very original & interesting content. tournament can make soldier: http://www.abc.net.au/news/ , when Circle is TV it will Expect Pair roll corner is very good pair , Girl will Tournament unconditionally when table do game expect

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete