NoteBLOG – Libický Country Saloon

Libický Country Saloon (08.08.2005)

V pořadí třetí Country Saloon No. 2 v Libici nad Doubravou v sobotu 6. srpna mě příjemně překvapil, a to - dá se říci - po všech stránkách. Velmi dobrá propagace i organizace, krásné prostředí - zde musím vyzdvihnout nové stylové pódium ze dřeva, které nechal letos libický starosta pan Saidl přistavět ke stodole Pilnova statku, čímž rozšířil tento areál směrem ke kostelu, kde pozvolný svah vytvořil něco jako přírodní amfiteátr, ideální k pořádání podobných "open-air show" v středně větším rozsahu. Prodáno bylo údajně více než 500 vstupenek.

Než se budu věnovat programu, nelze nezmínit výborné občerstvení, které pořadatelé připravili. Mimo jiné byla ve dvou "bednách" připravena opékaná prasátka a byl přistaven funkční firemní prodejní stánek s Rebelem (mimochodem byl přítomen i pan sládek), sortiment pak doplňovaly grilované klobásy a široký výběr nealko - který se ale v chladnějším počasí asi moc neuplatnil :-).

Vlastní program zřejmě připravila agentura J. V. RANGERS s.r.o., vedená bývalým členem s basovým hlasem skupiny Rangers - Jirkou Vajsrem, který také program konferoval, zhusta v programu zpíval a samozřejmě - vychvaloval pivo REBEL (což ostatně činili i všichni ostatní vystupující umělci, a to i formou změn textů některých písní - asi to byla klauzule ve sponzorské smlouvě). Zajímavá byla dramaturgie pořadu, která byla postavena tak, že prakticky nebyly žádné pauzy mezi vystoupeními jednotlivých kapel a sólistů. Na pódiu se postupně vystřídali - skupina Šance z Českých Budějovic, která mimo samostatné vystoupení doprovodila i další sólisty, po nich vystoupila chotěbořská skupina Dostavník, která mě zaujala kompaktním projevem, vtipnými "hláškami" a tím, že všichni dohromady používali pouze jeden studiový mikrofon. To ale bohužel ubralo dost podstatně na síle zvuku, takže vzadu je asi moc nebylo slyšet. Po nich vystoupila opět Šance, tentokrát s Jirkou Vajsrem a po nich - podle mne vrchol večera - hradecká Lokálka. Na pódium vystoupilo několik strýců - spíše důchodců, nicméně svým profesionálním vystoupením a vtipnými texty i hereckým uměním svého frontmana mě řádně polechtali bránici. Lokálka používá to, co dovedl Těžkej Pokondr k "obchodní" dokonalosti, a to je otextování notoricky známých písní novým, překvapivým a vtipným textem. Nutno říci, že to opravdu umí - jakpak by taky ne, když spolu hrají už celých 30 let! Po Lokálce nastoupil magnet večera - František Nedvěd. S half-playbackem si poradil s profesionálním klidem a tak předvedl, co opravdu umí. Jeho plný zvučný hlas a písně s uvěřitelnými a laskavými texty mě oslovují už několik let a ani toto vystoupení nebylo jiné. Na závěr vystoupila další legenda české country music - Mirek Černý, kterého pamětníci znají jako "vypravěče" textů, zazněl i jeho největší hit - Balíček karet. Opět v živém doprovodu skupiny Šance - byť poněkud "mimo" oproti originálu. Opět jsem si uvědomil, že vlastně Mirek byl předchůdce - či možná tak trochu pionýr RAPU! (ten tedy ale opravdu nemusím...)

Mezi diváky bylo mnoho známých tváří a to nejen z Chotěboře. Jelikož jsem rodák z Libice, viděl jsem mnoho známých tváří, které jsem třeba desítky let neviděl. Myslím si, že se celá akce vydařila, počasí - naštěstí - vydrželo a Libice (a spolu s ní i já) se tak může těšit na Country Saloon No. 3, který bude 5. 8. 2006, jak bylo avizováno. Spolu s příznivým vstupným 100 Kč, 4,5 hodinami hudby a nakrmenou duší i žaludkem (což se mi jeví jako ideální spojení :-) mohu tuto akci jen doporučit a pochválit všechny organizátory i protagonisty.

Komentáře

1. komentář napsal(a) MJ dne 09.08.2005 v 09:17

Že už half-playback proniknul do folku a country mě dost zklamalo. A to, že František Nedvěd ve své poslední písni představil členy své imaginární kapely působilo sice profesionálně, ale také dost trapně. Vystoupení Františka Nedvěda se mi nelíbilo. Pro mě bylo vrcholem večera vystoupení Dostavníku, ve kterém jsem cítil pokoru a čistotu, která k této hudbě odjakživa patří. Líbila se mi i Lokálka, která si na nic nehrála a jejich vystoupení bylo opravdu vtipné. A samozřejmě Mirek Černý. Akce to byla pěkná, ale za atmosférou nultého i loňského ročníku trochu zaostala.

2. komentář napsal(a) Dragon dne 09.08.2005 v 16:50

MJ. Seš pěkně trapnej a je vidět, že tomu moc nerozumíš. Příště tam nemusíš teda chodit, když se Ti to, jak říkáš nelíbilo. Akce byla naprosto skvělá. Spousta lidí to velmi ocenila, takže budeš asi v silné opozici.

3. komentář napsal(a) Věrka dne 09.08.2005 v 20:47

Ahoj všem přátelům dobré muziky!!! Jsem moc ráda, že se v okolí Chotěboře konečně "rozhýbal život". V průběhu prázdnin už druhá skvělá akce - první byli mí milovaní Vojta K. Tomáško a R. Melichar v červenci ve Svinném, teď se dle mého názoru také Country saloon perfektně vydařil. Naprosto souhlasím s autorem článku, já i mí přátelé jsme byli moc a moc spokojeni ( a co teprve kdybych ochutnala to skvělé prase a Rebela). Takže zdravím z Prahy a Chotěbořáci - jen tak dál !!! Za rok na Country saloonu ahoj.

4. komentář napsal(a) MJ dne 10.08.2005 v 06:24

Nelíbilo se mi pouze vystoupení Františka Nedvěda. A to ne proto, že by se mi nelíbila jeho hudba a písničky, ale nelíbil se mi jeho "příliš profesionální" přístup (viz. výše). To je vše. Asi si prostě nerozumíme my dva. :-(

5. komentář napsal(a) Dragon dne 10.08.2005 v 10:11

Ale jo rozumíme. Nemělo to chybu! I vystoupení Franty. No bóže, tak tam měl half-playback.

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete