NoteBLOG – Houby, houby a zase houby...

Houby, houby a zase houby... (24.08.2005)

I když byl dnes celkem obyčejný a deštivý den, přesto si ho budu pamatovat hodně dlouho. Asi poprvé v životě jsem totiž zažil situaci, že jsem houby nehledal, ale skutečně jenom sbíral. A že jsem jich ještě musel mnoho nechat na místě, neboť bych je neunesl. I když to byly většinou "jenom" podhříbky, spokojenost byla veliká. To, co se totiž děje s houbami letos, asi málokdo pamatuje. Pro ilustraci je možno možno vidět můj dnešní úlovek - vrchovatý nákupní košík, který jsem nasbíral za necelou hodinu. Jeho zpracování nám zabralo podstatně déle, a to jsme na "tom" dělali čtyři. Zhruba dvě hodiny. Smaženice ale byla prostě "epes-rádes" - to je pro vaši informaci asi 2x víc, než "super"!.

Takže mě naštěstí nezkalila náladu ani nepříjemnost s autem - či jak ji nazvat. Zajel jsem si totiž po blátivé polní cestě u Svinného až k lesu. Ale problém - tato lesní cesta končila svahem, který končil na rozbahněné louce plné vody. Budu mít problém se odtud dostat - říkal jsem si, když jsem tam zaparkoval. A nemýlil jsem se. Po přichodu z lesa jsem koumal, jak ze šlamastyky ven. Rozjel jsem to, autíčko se snažilo, ale bahno bylo neúprosné. Hledal jsem jinou cestu, ale marně. Tak jsem to skusil ještě jednou, couvnul hlouběji do louky a rozjel to znovu. Další problém byl totiž v tom, že jsem nenajížděl do rozbahněného svaho rovně, ale do zatáčky. Rovně to nešlo, tam byl terén rozbahněný nejvíc. Zase jsem uvízl, i když o něco výš. Když najednou jsem ucítil, že se kola trošku "chytají" a milimetr po milimetru jsme se do toho kopce vyškrábali. No sláva! Moje štěstí bylo v ten moment dokonalé. Až na zcela zas*ané auto od bahna... Mno - naštěstí to spravila VAP-koupel v myčce u benzínky.

Milane Linharte, chtěl jsem ti je přinést do kanceláře, ale bohužel jsem se vrátil až po 17. hodině, a to bys tam už asi nebyl... a určitě jsi si už nasbíral taky - rostou všude a v množství zcela nebývalém...

A na závěr několik fotek krásných houbiček (či - jak řékajů hanáci - hřébků):

Komentáře

1. komentář napsal(a) aja dne 20.01.2007 v 10:05

Co je to za houbu?

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete