NoteBLOG – Doubravka pod skálou

Doubravka pod skálou (27.02.2006)

Dnešní odpolední zametená obloha mě nedala sedět doma a tak jsem vyrazil do Libice skusit nafotit nějaké zajímavé zimní fotky. Pustil jsem se po silničce směrem k Libické lhotce a před mostem jsem odbočil podél Doubravky "pod skálu", místo klukovských her, sportovních klání, hasičských soutěží a nejrůznějších dětských dobrodružství. Řeka je zarostlá, smutná dlouhodobou zimní bělobou a její okolí je jakoby bez života. Zavřené a zamknuté v sněhovém krunýři už dlouho čeká na jarní vysvobození. Dosud v živé paměti mám letní rozkvetlou louku pod skalou, bzučící záplavou včel a čmeláků, chladivý stín u zákrutů Doubravky, lákající k odpočinku a posezení, zklidňující fluidum místa, kde jakoby se na chvíli zastavil čas. Letošní dlouhá zima mě silně nebaví a čim dál víc se nemohu dočkat janího slunečného tepla a probuzení přírody, na tak dlouho zahnané do hlubokého zimního spánku....

Komentáře

1. komentář napsal(a) Mussa dne 27.02.2006 v 20:06

Hezké, mě se nejvíce líbí " Pohled do sluníčka " :-) Bohužel druhá fotka od zhora nejde.Asi nějaká malá chybička :)

2. komentář napsal(a) Jilda dne 28.02.2006 v 14:20

Jirko, pohled z téhož místa jako tvoje "Doubravka u Libické Lhotky navečer 3" mám také, dokonce rovněž z konce února, ale asi o dvacet let dříve - je na: http://prosim.webpark.cz/obrazy/doubrava07.jpg, a jeden současnější pohled opět z téhož místa, ale zkraje května - je na: http://libicend.webpark.cz/nova/ddoub08.jpg Jako by to bylo pokaždé odjinud, co?

3. komentář napsal(a) Jirka C. dne 28.02.2006 v 20:11

Díky za upozornění, odkaz je už opraven. Jildo, hezké obrázky, určitě veselejší ten z května, ten starší byl zase určitě "o něco málo" pracnější než zmačknutí spouště :-) My "znalci" samozřejmě poznáme známá místa našeho mládí, i když se obávám, že letošní zima mě už pomalu vymazala z paměti jak vypadá příroda beze sněhu...A to mají být teploty kolem nuly celý březen !

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete