NoteBLOG – Doubravka se zlobí

Doubravka se zlobí (29.03.2006)

"Doubravka se zlobí!" děl pan libický starosta Saidl, s kterým jsem se dnes večer náhodou potkal na mostu u mlýna pod Libicí. Hukot a masy hnědavé ledové vody řítící se přeplněným korytem naštěstí v Libici zatím neohrožují obydlí. Pohled je to ale přímo strašidelný, první dva snímky jsou z tohoto mostu a další z mostu před Libickou Lhotkou, kde vznikla velká vodní plocha zaplavením luk.

Komentáře

1. komentář napsal(a) dana hubnerová dne 29.03.2006 v 22:38

Zdravím starostu a J. Císaře Skutečně hrozivé ,ale velmi podobné u Bílku u starého mostu. Jedna řeka jedna velká plocha.Doufám ,že Zmeků mlýn je vpořadku jakož obývající. Pokud bude zájem zašlu foto od Bílku. Zde jsem trávila dětství já ,ale takové vodní plochy nepamatuji. Přeju mnohem prosluněne jarní dny. D. Hűbnerová

2. komentář napsal(a) ? dne 30.03.2006 v 20:33

snad Doubrava, ne?

3. komentář napsal(a) Jirka C. dne 31.03.2006 v 06:30

Jasně že Doubrava je ten správný zeměpisný název. My "Libičáci" ji ale odedávna nazýváme "Doubravkou", je to jakési familiérnější pojmenování pramenící asi z tak těsné blízkosti řeky u Libice a z častých kontaktů jejích obyvatel s ní. Alespoň tak to chápu a cítím.

4. komentář napsal(a) Mirek Stehno dne 31.03.2006 v 09:35

My Chotěbořáci taky. Doubrava je v mapách, Doubravka je naše ... A že se občas zlobí ? Ale to my lidi občas děláváme taky.A že se to dalo po takových přídělech sněhu čekat, o tom snad žádná.

5. komentář napsal(a) Jilda dne 31.03.2006 v 15:18

Pozor - Doubravka téhle řece říkají i u jejího soutoku s Labem. Když jsem tam onehdá byl a povídal si s místními, použili rovněž zdrobnělinu. Kuriozní je to v tom, že pojmenování Doubravka oficiálně náleží potůčku, který se do Doubravy vlévá někde kolem Ronova n. D. (P.S.: Je fakt, že meteorologové říkali, až bude tát sníh, budou povodně, teď jsou povodně a všichni se diví, jako by je to zaskočilo. Nebo co?)

6. komentář napsal(a) Věra Fikarová dne 01.04.2006 v 00:22

Ahoj, neznámý komentátore a všichni ostatní, my, co máme tuhle řeku rádi, jí můžeme říkat, jak chceme. Slyšels někdy tohle:

7. komentář napsal(a) Věra Fikarová dne 01.04.2006 v 00:29

omlouvám se, nějak se to nepovedlo, takže pokračování:Čistý je oheň i DOUBRAVKY tok, tvrdé jsou dokola skály, k pomoci bližnímu každý veď krok, pro dobré činy buď stálý.Jestli tohle neznáš, tak se klidně zeptej kteréhokoli malého nebo velkého skautíka z Chotěboře (nebo třeba taky z Prahy). Tak ať se ta naše milovaná Doubravka co nejdříve vrátí do svého krásného koryta.

8. komentář napsal(a) Milan Linhart dne 01.04.2006 v 10:00

Doubrava - Dobravka. Moje maminka pochází z Pařížova, děda měl kousek lesa přímo u přehrady. I v Pařížově se řece říká jedině Doubravka. Je to docela kuriozita, protože zmiňovaný potok, který se také jmenuje Doubravka, teče jen 2 km odsud a odděluje katastr Heřmanic a Vilémova. Když jsem byl malý, chodívali jsme často k babičce do Pařížova pěšky a ty dvě Doubravky se mi trochu pletly. :-)

9. komentář napsal(a) Michal dne 08.08.2006 v 03:21

Aha, Doubrava je pro někoho Doubravka. Já jel kdysi nějaký slalom na Doubravce u Ronova, malinká ale krásná říčka, pouštěli nám vody z přehrady, aby se to dalo jet, bylo to někdy na přelomu padesátých a šedesátých let. Krásná krajina

10. komentář napsal(a) MARTIN dne 09.03.2009 v 01:11

JÁ POCHAZÍM Z PARDUBIC . SVÉ DĚTSTVÍ JEM PROŽIL V ZÁBOŘÍ NA LABEM .PRO VŠECHNY Z NÁS BYLA VŽDY NAŠE ŘEKA DOUBRAVKOU.ŘEKA KTERÁ SE JMENUJE DOUBRAVA URAZÍ 85 KM CESTY POD SVAHY ŽELEZNÝCH HOR, ANIŽ BY JÍ NĚKDO OSLOVIL JINAK NEŽ DOUBRAVKA. TÉTO VÝSADY SE TĚŠÍ JEN MÁLO KDO.

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete