NoteBLOG – Volby, zviřátka a Braunův betlém

Volby, zviřátka a Braunův betlém (02.06.2006)

Tak tu máme zase ty volby... Nějak mě to už nebere. S vzrůstajícím věkem mě čím dál více unavují a nudí veškeré předvolební šrouby které se nám snažili minulé týdny valit do hlavy. Vodvolíno v klidu máme, kampaň skončila, stamiliony mašich daní jsou úspěšně utraceny - tedy alespoň doufám. Jak to prozatím vypadá - volební účast bude dobrá, což by mohlo být hlavním a kupodivu pozitivním důsledkem proběhlých kampaní. Nicméně to o volbách dneska - možná překvapivě - nebude. Moje Verunka bude mít radost - bude to o zviřátkách a ještě o něčem jiném co je také v lese, i když pouze obrazem.

Tedy - za poslední měsíc jsem mnoho fotek nenadělal, nebyl čas ani chuť. Delší série vznikla pouze při našem výletu před třemi týdny do Dvora Králové - kam jinam než do ZOO. Přívětivé počasí, nálada moje i focených zviřátek, která se občas přestala pohybovat, dala vzniknout docela koukatelným snímkům tentokrát mimořádně z říše fauny.

Na zpáteční cestě jsme se stavili v lese. Ale není to obyčejný les, Matyáš Braun v něm vytesal přímo v místním materiálu (pískovec) nekolik soch a reliéfů. Tzv. Braunův Betlém je k vidění zadarmo a od parkoviště ujdete pouze několik stovek metrů k první soše poustevníka před jeskyní. Sochy prý byly původně barevné, škoda, že na nich zub času a okolní války zahlodaly více než bylo nutné. Některé jsou už hodně poničené. Takže jsem zase fotil, a nejen vlastní sochařské výtvory, ale i okolní les, který měl všude okolo takové krásné syté odstíny zelené barvy, že jsem neodolal...

Komentáře

1. komentář napsal(a) Weu dne 03.06.2006 v 13:38

Yeees, zviřátka jsou moc hezký...a s Kudu malý taky sympatizuju, poněvadž má očividně taky menší problém se svou váhou jako já :)

2. komentář napsal(a) jot dne 20.01.2007 v 18:43

to ejsou leguani ale aagamy jinak je to moc pěkný

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete