NoteBLOG – Další jednosměrka

Další jednosměrka (11.12.2006) Fotogalerie k článku

Při dnešní podvečerní procházce "do města" jsem zaregistroval další novou dopravní úpravu v chotěbořských ulicích v podobě nové jednosměrky v ulici mezi gymnáziem a zdravotními zařízeními. Z jedné strany zákaz vjezdu a z druhé zákaz zastavení. Opravdu skvělý a nečekaný dárek pro nemocné děti či obtížně chodíci pacienty, jedoucí do zdejšího zdravotního zařízení. Zřejmě pod heslem "vše pro bezproblémový úklid sněhu"? Jinak si to neumím vysvětlit. Je pravdou, že tato ulice není z nejširších, jsou ale v Chotěboři užší ulice a jsou obousměrné! Zrodila se tedy další "dopravní perla" v chotěbořské rezervaci? Možná. Jako dárek voličům k vánocům od místního odboru dopravy mě to ale připadá jako mírně řečeno zcela nevhodné.

P.S. První fotku ve dnes skromné fotogalerii je nutno brát jako nepovedený noční snímek maniakálního fotografa se sklonem ke kulturně-gurmánské schizofrenii :-) Letošní Dobkovský myslivecký ples se totiž nejen po gurmánské stránce vydařil minimálně stejně tak dobře jako ten loňský pouze s tím malým rozdílem, že tombola letos vydala hudbě místo bažantů zajíce :-) Opět velikánský dík všem pořadatelům a tvůrcům těch neuvěřitelných zvěřinových pochoutek.

Komentáře

1. komentář napsal(a) choteborak dne 11.12.2006 v 22:03

popravde "cumel sem jak pero z gauce" kdyz sem se chtel vydat rovne. jesteze sem potkal po ceste IRI a tak sem cekal az me dojde a v tu chvili sem si toho vsimnul. Diky IRI...

2. komentář napsal(a) zbynek dne 11.12.2006 v 23:25

A ten zajíc tam chlastal co? :-D Koukám, že se mu z toho nějak zašněrovaly nohy :)

3. komentář napsal(a) Milan Linhart dne 12.12.2006 v 07:23

Jednosměrku odsouhlasila Rada města z důvodu parkovacích orgií, které se u gymnázia každé ráno před osmou hodinou odehrávají. Ty jsi Jirko tou dobou v práci, ale Jiráskova je každý den dopoledne neprůjezdná v obou směrech a auta, kdyby mohla, tak snad parkují i na stromech. Nevzpomínám si, že by se v Radě mluvilo i o zákazu stání. To ale mohlo vyplynout později z požadavku dopravního inspektorátu. Až se najdou peníze, bude nutné celou tuto ulici zrekonstruovat a stavebně upravit, aby se tam vešlo maximum aut. Auty se jezdí nejen na polikliniku, ale i na gymnázium. Ani jedno zařízení však nemá vlastní parkoviště s odpovídající kapacitou.

4. komentář napsal(a) Jirka C. dne 12.12.2006 v 08:41

Milane, parkování v obousměrné ulici je také upraveno zákonem a lze ho kontrolovat a vyžadovat dodržování pravidel parkování. Těmito značkami se nic nevyřeší, stejně jako žlutou čárou na náměstí. Auta tam parkují dál, jen lidi jsou o trochu víc naštvaní. Dnes ráno byla Jiráskova opět z obou stran plná, navzdory novým značkám z obou stran. Novými zákazy se vůbec nic nevyřeší, pokud se důsledně nevyžaduje dodržování těch stávajících, naopak.

5. komentář napsal(a) morous dne 12.12.2006 v 08:42

"...ani jedno zařízení nemá vlastní parkoviště s odpovídající kapacitou..." píše pan linhart. co tedy s tím udělat? nasadit zákaz parkování a zrušit i těch pár parkovacích míst, která v té ulici jsou. bravo! tomu je třeba zatleskat. ať žije odbor dopravy! (a pan sodomka z telesu, že?)

6. komentář napsal(a) Agent dne 12.12.2006 v 09:20

Jak je vidět, inteligence našich radních se opět projevile ve správné barvě.(Potlesk)

7. komentář napsal(a) pepexx dne 12.12.2006 v 09:54

pan "Konopný" a jeho černá parta si vyberou pokuty na třinácté platy to budou veselé vánoce.

8. komentář napsal(a) Milan Moc dne 12.12.2006 v 10:16

Když už máme takovou bezva dopravní úpravu, měla by být dotažena do koncovky. Je 10:15 a před dětským oddělením a hlavním vstupem do staré budovy se ještě hrdě tyčí značky, které měly význam v obousměrném provozu.

9. komentář napsal(a) Mirek Stehno dne 12.12.2006 v 10:21

O řešení dostatku parkovacích míst v ulici Jiráskova její celkovou rekonstrukcí se snažím uplatňováním žádostí u Města Chotěboře od roku 2001. Celková rekonstrukce se stále odkládá, podle posledních informací by měl být příští rok zpracován projekt, v roce 2008 (když budou peníze) pak realizace. Takže bylo potřeba nějaké dočasné řešení. Situaci pak vyhrotil nový silniční zákon se striktním sankcionováním. Zastavení a stání je v obousměrné komunikaci možné jen tehdy, zůstanou-li průjezdné dva jízdní pruhy (volná citace). Takže jednosměrka. Z hlediska bezpečnosti by mělo jít o zlepšení, nebudou se v jednom pruhu potkávat protijedoucí vozidla. V jednosměrce je pak dovoleno stání v obou směrech, pokud zůstane průjezdný jeden pruh. A svislá značka zákazu zastavení nebo stání je platná jen na té straně, na které je umístěna [30/2001, §6.,odst.(2)b)]. Ještě je třeba dořešit umístění konce zákazu zastavení na konci budovy polikliniky, povolení stání na silniční vegetaci (mezi stromy) místní úpravou a situaci by to mělo vyřešit tak, že pacienti nebudou muset mít strach ze sankcí ze strany MP. Doufám, že jednání s DI a OD MÚ k tomu povedou. A snad se v roce 2008 dočkáme nové komunikace Jiráskova se šikmým stáním a dostatkem parkovacích míst.A ještě pro upřesnění, kdo má co do činění v řešní této situace : DI Policie ČR, Odbor dopravy MÚ, Investiční odbor MÚ a SAL Chotěboř s.r.o. jako zadavatel řešení dopravní situace. TeLes vynechte.Mirek Stehno, jednatel Sdružení ambulantních lékařů Chotěboř s.r.o.

10. komentář napsal(a) jiji dne 15.12.2006 v 08:42

Proboha, jen ať to neprojektují, tahle parta lidí už s dopravou v Chotěboři nadělala dost paseky!! Pokud to dělají jako s ulicí na Havl. Brod, tak budou po obou stranách zelené pruhy aby se Sodomkovi dobře odklízel sníh, určitě to splní zákonné požadavky, ale mám srach aby uprostřed zbyl alespoň pruh na kočárek pro maminky s detmi !! K čertu se zákony a byrokraty, kteří je důsledně vyžadují, když slouží proti potřebám občanů!! Škoda, že u je Mikuláš za námi.

11. komentář napsal(a) občan dne 15.12.2006 v 12:19

Tento zákaz je uplně na palici! I ta žlutá čára na náměstí je k ničemu. Ale je to asi z důvodu, aby měli Chotěbořští "policisté"(tím je myšlena samozřejmě městská) alespoň nějakou zábavu,když nemají zrovna na práci pronásledovat psi bez vodítek. Ale to je vedlejší. Mohlo by tu prosím město vysvětlit, proč když zrušilo autobusovou zastávku před pohotovostí a udělalo tam 2 nová parkovací místa, jsou vždy zablokovaná pruhovanými prkny a značkou "zákaz zastavení" s dodatkem, že na onom místě probíhá úklid. Osobně mohu říci,že tam jezdím hodně často,ale že by tam probíhal nějaký úklid, jsem si nikdy nevšiml!! Sice jsou to "jen" 2 parkovací místa,ale každé místo dobré. Nebo to tam má snad někdo RESERVÉ??!!!

12. komentář napsal(a) Mirek Stehno dne 19.12.2006 v 14:49

Konec zákazu zastavení je již instalován na konci budov polikliniky. Jedná se ještě o pokácení těch nízkých, každý rok stejně mrzačených, stromů u kraje vozovky naproti poliklinice. MS

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete