NoteBLOG – Rohlík v EU a fotky z Holandska

Rohlík v EU a fotky z Holandska (31.03.2007) Fotogalerie k článku

Zase to laciné téma - EU a my. Po rumu, pomazánkovém máslu a kdovíčemještě to vypadá, že přichází na řadu i sama slivovice. Dle pečlivých úředníků z EU nesmí být prý zvána slivovicí proto, že do ní není doléván potravinářský líh. Dříve se říkalo - "blbost narůstá do výšky dospělého policajta". Obávám se, že toto sousloví bude brzy mít aktuálního bratříčka. To je tedy další rána do vazu, zejména moraváků, coby vynálezců a výrobců toho nejkvalitnějšího moku tohoto (zřejmě neoprávněného) jména. Je ale třeba na druhé straně pochválit bdělé eu-ředníky za bystrý postřeh a ještě více pochválit naš skvělé vyjednávače a europoslance za vyjednání takových přístupových podmínek (spíš zvaných kapitulace). Ono se není co divit, oni ty platy teda taky nemají kdovíjaké, takže co bychom taky mohli čekat, není-liž pravda?

Teď jen jen zbývá obava, co příjde po ní (chudince slivovici). Odhadoval bych to například na noviny. Podle platné normy EU je totiž možno "novinami" nazývat pouze takovou tiskovinu, v které je minimálně 67,5 % prokazatelně NOVÝCH a ověřených informací. Bude zajímavé, jak se přejmenují tiskoviny, které tuto závaznou normu soustavně neplní.

Nebo takový rohlík. Podle normy EU se prý rohlíkem může zvát pouze takové pečivo, které má 42 g ± 5 %, dále jeho délka je od 20 do 24,5 cm a je zahnut v obloukové míře od 27 do 35,5 stupně s poloměrem zatočení od 29 do 39,5 cm. Obávám se, že většina našich "rohlíků" ve skutečnosti rohlíkem vůbec není. Na 1. fotce je i dnešní rohlík z doubravky zcela mimo normu EU, měl neuvěřitelných 66 g! No není to šlendrián? Já bejt eu-roposlancem, tak bych tu udělal jinačí pořádek!

Dnešní fotogalerie je ale skutečně euro-galerie. Autorem fotek je tentokrát brácha Karel, který se vrátil z několikadenní cesty po Holadsku. A jelikož tam navštívil i úžasnou mega-výstavu květin v údajně největším výstavním parku v EU, musel jsem nejhezčí fotky vybrat a přidat k dnešnímu příspěvku. Kytičky jsou přece jedním z velkých témat tohoto blogu, i když pouze na esteticko-amatérské úrovni neznalce-obdivovatele. Ale jelikož jsme v té "úniji", člověk vám - jak je vidět - nikdy neví dne ani hodiny. A kdoví, jestli to byly vlastně vůbec kytičky...

Komentáře

1. komentář napsal(a) Ivo dne 14.06.2007 v 14:59

Krásné fotky. Dovolil bych si pouze poznamenat, ze fotka c. 2 nepochází z Delftu. Toto mesto se totiz nenachází u more. Jedna se o záber mola ve Scheveningen. A to uz u more je...

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete