NoteBLOG – A už jsem tchánem...

A už jsem tchánem... (28.06.2007) Fotogalerie k článku

O této důležité rodinné události si dovoluji napsat až s odstupem, takže i když sem rodinné záležitosti asi moc nepatří, protože to asi nikoho moc nezajímá, učiním výjimku...

Třítýdenní pečení cukroví, shánění garderóby, nákupy a nákupy, organizace, přípravy a nakonec hezký obřad na prostějovské zdobné radnici a svatební dvojrole "tchán" a "živý hudebník". Toť ve zkratce moje dojmy, i když se sama svatba snad vydařila. A také jsem získal vyslovením jediného slůvka dalších asi 50 příbuzných, i když dlužno říci veselých, upřímných a zajímavých. Při pokusu o proslov mě totálně selhala moje nespolehlivá paměť, takže jsem to musel hrát do autu. Dojmů je mnoho, dík patří mnoha lidem, kteří pomáhali, účinkovali i organizovali či byli "pouhými" účastníky.

Svatbu chápu jako deklaraci odpovědného spojení dvou životních cest mladých lidí, kteří se mají rádi chtějí žít spolu. Mají to velké štěstí že se našli a že jsou schopni a ochotni vycházet si vstříc. Zbývá jim popřát, aby zvládli nástrahy současného komplikovaného světa a našli si v něm svá místa, aby byli rádi spolu, aby jim nikdy nezevšedněla ona slůvka vzájemné lásky, aby se měli ve vzájemné úctě a měli pochopení pro nedostatky a slabosti toho druhého.

Komentáře

1. komentář napsal(a) jj dne 28.06.2007 v 23:27

"Svatbu chápu jako deklaraci odpovědného spojení dvou životních cest mladých lidí, kteří se mají rádi chtějí žít spolu. Mají to velké štěstí že se našli a že jsou schopni a ochotni vycházet si vstříc. Zbývá jim popřát, aby zvládli nástrahy současného komplikovaného světa a našli si v něm svá místa, aby byli rádi spolu, aby jim nikdy nezevšedněla ona slůvka vzájemné lásky, aby se měli ve vzájemné úctě a měli pochopení pro nedostatky a slabosti toho druhého." do kamene tesat ;)

2. komentář napsal(a) Jirka C. dne 29.06.2007 v 06:57

Já vím, sem to nepatří, tak to když tak přeskočte...

3. komentář napsal(a) Jilda dne 29.06.2007 v 09:05

Jirko, všiml sis, jak jsou ti tcháni čím dál mladší kluci? Při našich žentibách to přece bývali staří dědci (o tchýních ani nemluvě). P.S.: Za jak dlouho že použiješ nadpis A už jsem dědečkem...?

4. komentář napsal(a) Jirka C. dne 29.06.2007 v 09:17

No, neřekl bych, že jsou mladší, jen se na ně možná díváme "jinou optikou". A dědečkem ? Zatím o ničem nevím, ale - je to blbý - docela se na to, člověče, těším :-) Co je horší - že pak budu spát s babičkou...

5. komentář napsal(a) Milan Linhart dne 01.07.2007 v 21:50

Jirko, vezmi si příklad ze svého oranžového jmenovce. Když Velký Jirka zjistil, že jeho žena Zuzana je babičkou, svolal tiskovku, oznámil rozvod a odjel na dovolenou s blondýnou o 20 let mladší! Přeci nebude spát s babičkou! :-)

6. komentář napsal(a) Jilda dne 02.07.2007 v 08:42

Neměli bychom my muži po padesátce, kteří setrvávají od mládí v manželství s jednou a toutéž ženou a nemají v úmyslu se rozvádět, založit nějaký klub na obranu svých práv? Jsme menšina... To mě jen napadlo po přečtení komentáře pana Linharta, neb i v mém okolí se všichni moji vrstevníci rozvádějí nebo se na to chystají, s Jirkovou babičkou to nemá nic společného, respektive s babičkou jeho potencionálních vnoučat to nemá nic společného (J., tvá paní tvůj blog nečte?).

7. komentář napsal(a) Jirka C. dne 02.07.2007 v 15:07

Liduška čte naštěstí blog jenom občas, nicméně za tu "babičku" už jsem to schytal :-) (někdo mě nabonzoval...) Klub na obranu práv mužů zatím nevidím jako potřebu, ještě mě zatím nepřepere. Ostatně - muž by si měl svá práva umět obhájit sám, stejně jako by měl respektovat právo toho druhého.

8. komentář napsal(a) Jirka C. dne 02.07.2007 v 15:15

Milane, jsem si jist, že Paroubek je jednou z osob, z kterých si teda příklad určitě nevezmu, a to vůbec v ničem.

9. komentář napsal(a) Jilda dne 03.07.2007 v 12:32

Myslel jsem muže našeho věku, kteří se nerozvádějí - je nás menšina a tak bychom měli mít svá specifická práva jako mají cikáni nebo homosexuálové. Ne? Abychom pak mohli bojovat proti Paroubkům, Topolánkům, Ráthům a jim podobným, protože nám svými choutkami otravují život...

10. komentář napsal(a) Jirka C. dne 03.07.2007 v 13:26

Já mám poslední dobou pocit, že mám hlavně společenské právo držet hubu a krok a makat, aby měli cikáni, úředníci a politici co žrát. A toto právo mi naštěstí nikdo neupírá, takže - jaká další specifická práva ? A jestli ti Paroubek "otravuje svými choutkami život", tak ho zažaluj pro navádění k trestnému činu ublížení na zdraví (já bych mu tedy kolikrát taky nejraději jednu vlepil, a nejenom jemu ). Jejich sexuální harašení mě je ale naprosto volný, daleko nebezpečnější a skutečně otravující život jsou jejich jiné "aktivity".

11. komentář napsal(a) Jilda dne 03.07.2007 v 14:52

No právě, že bychom ho třeba pro ohrožování mravní výchovy proklepli, když ho nemůžeme lepit za jiné, zásadnější věci. A nejen jeho. I když... Na Čunkově případu je vidět, že je to úplně jedno. Makat ano, ale na sebe, držet hubu a krok, to už ne, leda v rodině, abychom se zase vrátili ke svým drahým polovičkám. Ale líbí se mi, že tu politiku nebereme moc vážně...

12. komentář napsal(a) jj dne 04.07.2007 v 22:06

Jilda> "Ale líbí se mi, že tu politiku nebereme moc vážně..." Ano. Ba ani ti politici...

13. komentář napsal(a) Lida C. dne 07.07.2007 v 20:24

Můj snad někdy budoucí dědoušek má pravdu,že jeho blog čtu jen občas a to většinou v době kdy není doma,protože jinak se k počitači nedostanu.Ale jeho narážky na babičku beru zatim s humorem a jak jsem byla poučena,spaní s dědulou není taky žádná výhra- podrobností se raději zdržím.

14. komentář napsal(a) Mau dne 10.07.2007 v 22:40

Pánové - Jirko a Jildo - číst vaše úvahy je pro mne příjemným osvěžením. Karta se obrátila, já teď poslouchám vaše moudra, v mnohém s vámi souhlasím a říkám si: Kde se to v těch " libičácích" vzalo. Krásné je, že máte stále dostatek humoru. Ne nadarmo se říká, že je to koření života. Uchovejte si ho!

15. komentář napsal(a) Jilda dne 23.07.2007 v 09:28

Kdo jste, Mau? :-) A dík za ta slova...

16. komentář napsal(a) Jirma C. dne 26.07.2007 v 11:44

Já to prásknu, Mau je, Jildo, paní učitelka Marie Stehnová, která nás učila v Malči.

17. komentář napsal(a) Jilda dne 27.07.2007 v 09:04

A víš, že jsem si to myslel. To Mau se na ni hodí. Viz http://prosim.webpark.cz/weblog03.htm - zápis 9. ledna 2005 a http://prosim.webpark.cz/weblog12.htm - zápis 23. června 2005. :-)

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete