NoteBLOG – Čím ještě překvapit pod stromeček?

Čím ještě překvapit pod stromeček? (19.12.2007) Fotogalerie k článku

Je až neuvěřitelné, za jaké "dárky" jsou ochotni lidé dát svoje peníze. Jsou to jejich peníze a jejich svobodná volba, říkám si. Nedávno jsem ale četl, jakým hitem posledních měsíců a let je koupit si pozemek na měsíci. Existuje totiž něco, co si říká "Lunární ambasáda" a ta jediná údajně vydává (a hlavně prodává) "ty pravé" cerifikáty o vlastnictví části měsíčního povrchu. Vypadá to jako dobrý vtip, pokud by to celé nebyla pravda. Pozemek na měsíci si už údajně zakoupilo skoro 3 miliony osob, včetně řady známých "celebrit". Jsem založením pragmatik a tak by mě zajímalo, jak si může někdo koupit něco, o čemž dopředu ví, že si to vlastně nekupuje, že to koupit nelze a i kdyby to šlo, k ničemu mu to nikdy nebude, protože svoje vlastnictví nebude moci nikdy realizovat natož užívat. Vše je to normální a údajně legální podvod, na který "zákazníci" zřejmě dobrovolně přistupují a zřejmě z recese a z přebytku peněz platí podvodníkům za jakýsi "certifikát" s nulovou platností. A hlavně je to obrovský byznys, který nemá chybu. V podstatě zanedbatelné náklady a obrovské zisky. Je to prostě nápad, který vynáší. Škoda, že jsem na to nepřišel sám... Ale - co takhle zkusit nabídnout "celebritám" třeba vlastnictví pozemků na Venuši nebo na Marsu? Mohli bychom jít s cenou pod Měsíční pozemky a.... ale ne, asi to není příliš originální. A originalita, ta se právě cení, zřejmě bez ohledu na cokoliv jiného, jak je vidět. I když - na hromadném skupování něčeho, co už má miliony jiných, je nejlépe demonstrovatelná slepičí vlastnost nás lidí - co má soused, musím mít i já, i kdyby to byla tasemnice.

Dnešní sada makro-fotek námrazy mohla vzniknout jen proto, že celou noc a den narůstaly námrazové špice na všem možném, bylo téměř bezvětří, mlhavo a mrazivo. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra, možná ještě lépe.

Komentáře

1. komentář napsal(a) Milan Linhart dne 19.12.2007 v 20:39

Ahoj Jirko, už jsi četl ichotebor.cz?

2. komentář napsal(a) Jilda dne 19.12.2007 v 21:59

Prodat se dá všechno, co je ochoten někdo koupit, podvod bych v tom nehledal. Čili naprosto, ale naprosto všechno... Ale to jsem psát nechtěl - Jo, chtěl jsem napsat: Perfektní fotky, Jirko! A podtrhnout to.

3. komentář napsal(a) Jirka C. dne 20.12.2007 v 08:02

Milane, už jsem si to přečetl a přidal svoji trošku do mlýnice. Jildo, díky za slova chvály, ale ta patří především přírodě, která tuhle krásu stvořila. (zařizuji se dle známého citátu "Ohradit se proti pochvale znamná chtít ji slyšet ještě jednou" :-)

4. komentář napsal(a) Jilda dne 20.12.2007 v 09:32

No ale já ji klidně vyslovím ještě jednou. Ono totiž: Že to vytvořila příroda je věc jedna, a že to někdo zachytil tak, aby se bylo na co koukat s potěšením, věc druhá. Chválím tedy vás oba...

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete