NoteBLOG – Nesprávné parkování - tolerovaný přestupek v Chotěboři

Nesprávné parkování - tolerovaný přestupek v Chotěboři (04.07.2008) Fotogalerie k článku

V poslední době a nejen v ní je na chotěbořských místních komunikacích často k vidění ten nejběžnější dopravní přestupek - špatné parkování. Parkuje se skoro všude bez ohledu na dopravní předpisy. V souvislosti s právě probíhajícím Festivalem fantazie tato situace graduje. Účastníci festivalu nemají asi od pořadatele zajištěno parkoviště, a je jim zatěžko jít o pár kroků dál, tak zaparkují kdekoliv. Specielně ti s pražskou značkou. Jsou přece v "balíkově" tak "ať koukaj, jak parkují pražácííí"!

Zajímavý je postoj městské policie i Policie ČR. Nedělají vůbec nic. Dlouhodobá tolerance těchto dopravních přestupků ze strany zejména městské policie je zcela zjevná... Bohužel. To ale pak policie neplní svou funkci. A je na starostovi, coby jejich nadřízeném, aby konal.

Jen jsem obešel dnes večer blok kolem kina a jako policista bych si určitě "vydělal" za 10 minut na celý den. Na fotkách jsou dokumentovány zcela zřejmé dopravní přestupky, a to dlouhodobé. Kde je městská policie? V kanceláři.

Komentáře

1. komentář napsal(a) kujon dne 05.07.2008 v 17:14

Nesprávné parkování mě osobně moc neirituje, pakliže to není vyloženě překážka v provozu... Z čeho mám ale opět "kocourkovský" pocit, je dopravní značení při příjezdu do Bílku. Objevilo se tam duo nových značek omezujících max. rychlost na 70km/h. První značka je cca 30m za odbočkou na Příjemky (Marieves), druhá cca 20m za poslední odbočkou před Bílkem. Situace vypadá takto:a) http://www.postimage.org/image.php?v=gx21hQT0b) http://www.postimage.org/image.php?v=PqMMgLJTakže v praxi to vypadá tak, že od první značky po odbočku (platnost dopravní značky končí s první křižovatkou) platí 70km/h (je to cca 50m) a potom od druhé značky JEN po ceduli vjezdu do obce platí zase 70km/h - cca 20m. A dále tedy v celé obci je nutno jet obligátních 50kmh.Smysl tohoto značení mi absolutně uniká... Měla 70km/h platit v celé obci? Pak měla být značka až za cedulí obce (nebo přímo na ní), plus ještě na druhém konci Bílku.Opravdu kocourkov, vedení města si na jednu stranu stěžuje jak jsou značky drahé (při debatě o nusnosti doznačení města - chybějící znaky hlavní silnice) a na druhou stranu vymyslí takovýhle paskvil...

2. komentář napsal(a) kujon dne 05.07.2008 v 17:15

Koukám že mi to malinko zhustilo text oddělený entery, ale snad je to k pochopení :-)

3. komentář napsal(a) Mel dne 06.07.2008 v 11:10

Ty asi nemáš co na práci, viď?! a auto mít taky nebudeš...

4. komentář napsal(a) Jirka C. dne 07.07.2008 v 07:45

Kujóne, obávám se, že tyto značky nejsou hrazeny ani "vymýšleny" městem, ale krajem, neboť průběžné komunikace jsou majetkem kraje, a to včetně pozemků a dopravního značení. Pouze místní komunikace obhospodařují obce. A pro Mela - jestli to bylo míněno na mě - auto mám, ale - pravda - občas nemám co na práci :-)

5. komentář napsal(a) kujon dne 07.07.2008 v 09:29

Inu dobrá, vlastnictí je věc jedna, ale smysl to značení opravdu postrádá :-)

6. komentář napsal(a) Jirka C. dne 07.07.2008 v 11:16

V tom bych souhlasil, včera jsem tam jel na kole a ta délka silnice s rychlostí 70km/hod. je skutečně krátká a tím pádem zbytečná. Možná je to past na nepozorné řidiče, aby si mysleli, že mohou jet i dále touto rychlostí.

7. komentář napsal(a) Vašek dne 07.07.2008 v 12:21

Tak koukám a opravdu většina "přestupků" je u aut se SPZ s J. Jinak není potřeba čekat na FF (parkoviště na festival jsou zajištěna a pronajmuta) a stačí se podívat okolo hřbitova a parkoviště u fy. INCO v době školní docházky. Štos aut, v zimě se neprohrnuje, stání i na chodnících u učňáku. Dnes jsem viděl auto pečovatelské služby s puštěnými blikači na zastávce autobusu u bufetu Vysočiny, a dalo by se pokračovat hodně dlouho. Dnes je prostě styl více aut do rodiny a pokud mohu dojet až na místo, přece nepůjdu dvacet metrů pěšky a situace je taková jaká je.Vašek

8. komentář napsal(a) Jirka C. dne 07.07.2008 v 15:16

Vašku, styl je jedna věc ale dodržování dopravních předpisů druhá. Prosím nesměšovat hrušky z jabkama. Pokud platím městskou policii ze svých daní, a ta mě (v souladu s předpisy) pokutuje částkou 1500,- za rychlost 58 km/hod., vyžaduji, aby stejně nekomromisně postupovala i proti ostatním dopravním přestupkům na území města. Je na tomto mém požadavku něco špatně nebo je to takový "styl" práce městské policie ?

9. komentář napsal(a) cujon dne 07.07.2008 v 19:30

správně Jirko

10. komentář napsal(a) Patrik dne 08.07.2008 v 10:37

Nerad se zapojuji do diskusí tohoto typu, ale jednou musím udělat výjimku vzhledem k tomu, že v Chotěboři je to opravdu tragédie. Snažím se nevnímat lidi, kteří jsou bezohlední, tupí, agresivní atd. Občas je to ale opravdu o nervy. Za pár let co v Chotěboři žiji, už přesně znám auta a lidi, pro které je dodržování jakýchkoli předpisů doklad slabosti.Nemám ale rád přehlížení oslů a jejich prasáren s tím, že se mě to netýká. Stačí totiž chvilka, být ve špatnou dobu na špatném místě a týká se mě to až moc. Když jedu s dcerou na frekventované silnici padesát a poněkolikáté mě předjede černá limuzína stovkou, která kličkuje mezi auty a cyklisty jak v Monte Carlu, říkám si, když ho opět vidím já, proč ne policajt. Jedno nedělní odpoledne jsem trávil pracovně kousek od výjezdu na Ždírec a snad 20x tam projel motorkář, který si tam zřejmě zkoušel, kolik na mašině vytáhne. Vidělo a slyšelo ho snad půlka města. Kromě policajta. Když jedu na někteých křižovatkách, ať už na sídlišti nebo u školy, tak prostě není vidět na hlavní a vjezd na ní je skoro jako ruská ruleta. Auta stojící skoro přímo v křižovatce výhled prostě neumožní. A stávají tam v mnoha případech jedny a tytéž auta. Vidím to já, vidí to stovky jiných. Jen ne policajt.Mě osobně tedy naopak neirituje nějaká hloupá značka u Bílku, protože ta těžko způsobí nehodu. Irituje mě bezohlednost a hloupost. S tím ale opravdu těžko něco uděláme. Ani policie. Ta to jen může zmírnit. Kdyby byla vůle.

11. komentář napsal(a) Václav Pravda dne 08.07.2008 v 11:41

Za několik posledních let každým rokem pronajímáme parkoviště u zimního stadionu pro Festival fantazie a účastníkům poskytujeme informace o tom, kde lze a kde nelze parkovat, na webu mají mapky, dostávají je i do informačních brožur pro každého účastníka, upozorňujeme je v e-mailech, na místě megafonem a nápisy informujeme o zákazu vzjezdu, špatném parkování apod. Do té míry, do jaké je to v našich silách. Pro účastníky festivalu neexistuje žádná výjimka a tolerance dopravních přestupků, Městská policie pokutuje účastníky festivalu za nesprávné parkování, a to včetně přednášejících a hostů a nám to vyhovuje. Naším zájmem je bezproblémový průběh festivalu a nechceme si ho nechat zkazit kvůli několika jedincům. Na druhou stranu bych se ohradil vůči tomu zjednodušování s pražskými auty. Naopak chotěbořští řidiči velmi často nedodržují zákaz vjezdu do areálu festivalu. Neházel bych tedy vinu na účastníky festivalu, nedodržování předpisů je obecný problém. My ještě pro příští rok uvedeme na webu základní pravidla silničního provozu týkající se parkování, protože spíše než úmyslné porušování (jako u projíždění zákazu vjezdu), jde u parkování o zapomenutí pravidel naučených v autoškole (kolik metrů od přechodu, od křižovatky, jak s parkováním v protisměru, kolik musí zůstat volný průjezd apod.).

12. komentář napsal(a) c4f dne 08.07.2008 v 22:14

Parkovani u stromovky viz 206 je naprosto v poradku pokud vim tak hranice krizovaky je 5 metru takze nevim kde vidite problem. Pro upresneni hranice krizovaky je u butky..:)

13. komentář napsal(a) Mirek dne 09.07.2008 v 11:04

A to, myslím, nikdo nezmiňujete povinnost ponechat volný pruh jízdy pro každý směr jízdy na komunikaci s obousměrným provozem, to znamená 6 metrů od boku stojícího vozidla ...Mirek

14. komentář napsal(a) Pavel Backovsky dne 09.07.2008 v 16:49

Chtěl bych se zastat přístupu městských strážníků ke špatně parkujícím účastníkům FF. Špatně parkující auto dostala výzvu o přeparkování a od strážníků jsme byly informováni, že v případě neuposlechnutí dostanou druhý den botičku. Také ji min. dvě auta, které jsem viděl, dostali. Myslím si, že je to adekvátní přístup. Málo kdo i z chotěbořáků nikdy neporušil oněch pět metrů před křižovakou a přechodem. Mělo by se přihlížet i k závažnosti přestupku. Pokud někdo parkuje těsně před přechodem na náměstí, kde se valí jedno auto za druhým někdy i značnou rychlostí, je to přeci jen trochu jiné než na vedlejší silnici, kde každý přibržďuje kvůli odbočení. Nechci omlouvat porušování předpisů, jen mi přišla tato reakce trochu "histerická". Jako by to bylo "Hele to je nějaká akce o které moc nevím a ještě navíc jsou tam i pražáci! Na tu mám také pifku, tak si do nich rejpnem.

15. komentář napsal(a) Jirka C. dne 10.07.2008 v 08:47

Pane Bačkovský, nemám vůbec nic proti ff ani jejím organizátorům či účastníkům, naopak. Jsem si vědom přínosu ff pro město a jeho obyvatele a vždy jsem se ff snažil podpořit pokud o něco šlo. Vadí mi ale, když se beztrestně porušují předpisy, což ohrožuje či minimálně omezuje ostatní. A je jedno, jestli je to v době ff či mimo něj. To, na co jsem upozorňoval, je v Chotěboři dlouhodobá záležitost, která pouze "vyhřezla" v době ff. A nejedná se zdaleka jen o parkování, jak správně napsal Patrik.

16. komentář napsal(a) Václav Pravda dne 10.07.2008 v 14:08

Vaší podpory FF si vážím, ovšem v tomto případě mám za to, že jste se unáhlil v hodnocení situace, alespoň podle tohoto článku a Vašich slov "nemají asi od pořadatele zajištěno parkoviště" a "zaparkují kdekoliv. Specielně ti s pražskou značkou" a dalších. Protože parkoviště zabezpečené máme, z našich opatření je vidět snaha zabezpečit pořádek v době FF (která jiná akce se tak stará?), účastníci FF rozhodně nejsou beztrestní, pokud porušují dopravní předpisy, nejedná se zdaleka o tak závažná porušení jako řada jiných případů po celý rok v podání místních beztrestných "borců", nejedná se zdaleka o problém aut s pražskou značkou (konec konců i z Vašich fotek to vyplývá), naopak, vědomé a mnohem vážnější porušování předpisů (porušení zákazu vjezdu) padá na vrub místních, ...

17. komentář napsal(a) Patrik dne 11.07.2008 v 00:12

Pane Pravdo, myslím, že není třeba brát článek tak osobně. Já ho pochopil tak, že se to v Ch prostě děje a autorovi jen nyní připadá, že čeho je moc, toho už je příliš :-) To, co se zde děje, je více méně k vidění po celé ČR. Někde je ovšem alespoň trochu vidět, že s tím policie něco dělá a někde zdaleka ne. U některých lidí je "prasecké" parkování hloupost, u rádobyelity je zase tupost plést si místní tankodrom se závodní dráhou.

18. komentář napsal(a) Václav Pravda dne 11.07.2008 v 08:20

Víte, Patriku, těžko si to nebrat osobně, když jako negativní příklad je použit náš festival. Ačkoliv zrovna to je příklad nesprávný - vzhledem k výše uvedeným faktům o parkovišti, pokutování, prevenční aktivitě nás pořadatelů atd. Jenže jak jednou se v Chotěboři řekne, že účastníci FF parkují blbě a pořadatelé jim ani nezajistí parkování, už máme problém. Protože to lidé ze zášti a hlouposti rozšíří ve smyslu, že pořadatelé na všechno kašlou a účastníci FF jsou piráti silnic, kteří mohou za každou nehodu v okrese po celý rok.

19. komentář napsal(a) morous dne 11.07.2008 v 13:18

vašku, klid ... sám víš, že to tak není

20. komentář napsal(a) Boďa dne 22.05.2010 v 09:02

To je situace s parkováním, a je to všude stejné,,,asi pilicie nemá čas

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete