NoteBLOG – Výlet na Kunětickou Horu

Výlet na Kunětickou Horu (27.07.2008) Fotogalerie k článku

V minulých dnech jsme si udělali dopolední výlet na Kunětickou Horu - hrad mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Zjistil jsem totiž, že jsem na jednom z nejbližších hradů s největší pravděpodobností ještě nebyl. V hradě samotném není nic moc extrovního k vidění, jako ostatně na většině hradů či zřícenin, nicméně jde o romantické, udržované místo s překrásným výhledem do krajiny. Škoda, že bylo poněkud zamženo, ale i tak výhled stál za to. Prohlídka je individuální, takže je možno zdržet se kdekoliv podle libosti.

Nemohu se nezmínit - na zpáteční cestě jsme se stavili na oběd v restauraci 'U Nouzů' na křižovatce - odbočce na Kunětickou Horu v obci Hradiště na Písku. Musím zapět chválu na perfektní jídlo i profesionální obsluhu. Určitě se tam ještě někdy vrátím, abych ochutnal některou grilovanou specialitu či rybu na grilu. Doporučuji a chválím.

Komentáře

1. komentář napsal(a) Milan Moc dne 28.07.2008 v 12:59

Připojuji se k chvále restaurace U Nouzů. Sice cenově poněkud vyšší relace (aspoň z mého pohledu maloměstského konzumenta), ale je to jeden z mála podniků, kde vyšší ceně odpovídá vyšší kvalita. Ještě dodatek pro ty, kteří chodí na obědy do "Asijského bistra" v našem milém městě: dneska se mi opět stalo (celkově již po druhé), že mi vypadlo víčko od slánky do jídla skoro s celým obsahem slánky, čímž jsem si nechtěně udělal velice "pikantní" oběd. Asanační práce byly málo účinné, vrátit jídlo nemělo smysl (za vlastní blbost a nepozornost se přece platí)a hlad byl tuze veliký, odpovídající mé současné váze a postavě. Zkrátka, ještě teď mám žízeň jak zavalenej horník. Děkuji tímto blbečkovi, kterej se snaží být originálně vtipný a všechny strávníky v uvedeném buffetu předem varuji - dochucujte svá jídla velmi obezřetně. Vím, že to s motorestem U Nouzů souvisí pramálo, ale když mi někdo zkazí jídlo, stává se ze mne zvíře :=) Takže, zvíře se uklidnilo a přeje vespolek hezké léto.

2. komentář napsal(a) Jilda dne 28.07.2008 v 13:53

Nebyla Kuňka (Kunětická Hora) někdy tak před třiceti lety ještě jen zpustlá zřícenina? Není to, co tam je dnes, moderní dostavba? ... Pane moci, buďte rád, že v té slánce nebyl cukr. Nebo jiný bílý prášek...

3. komentář napsal(a) Jirka C. dne 28.07.2008 v 22:00

Jildo, asi tomu tak bude, nevím, jestli "moderní", ale dostavba to skutečně na mnoha místech je. Proto jsem také nejvíce ocenil výhled z věže, i když vlastní pobyt v nejvyšším patře věže připomíná spíše bunkr, neboť její strop tvoří monolitický beton ...

4. komentář napsal(a) Jirka C. dne 28.07.2008 v 22:02

Milane, s těmi vyššími cenami už to také není tak docela pravda - tedy pokud srovnám ceny například s chotěbořským hotelem Vysočina nebo Panským domem. U Nouzů jsou levnější !

5. komentář napsal(a) Milan Moc dne 11.08.2008 v 13:42

Jirko, nemohu ti neodepsat. Shodou okolností jsem navštívil v onen tropický čtvrtek (7.8.08) opět restauraci U Nouzů za účelem "levně" a dobře povečeřet a popít po celodenním válení se u jezer (jak jsem starej, tak jsem ... ještě dneska se mi z toho grilování na pláži "zapalují lejtka" a ač postavy medvěda brtníka, zřejmě již nezhnědnu a dožiju do konce léta jako rudokožec). Mé spolucestující si daly nejlevnější jídlo na jídelním lístku, uzené s knedlíky a se zelím á 90,- Kč. Prý ne proto, aby mi ušetřily kapsu, ale že na tuhle mňamku měly prostě chuť. K pití nějakou tu colu a - už to začíná - černou lahvovou třetinku 19% pivka Porter za "neuvěřitelných" 29,- Kč. Já jsem si poručil myslivecký gulášek za 120,- Kč a pito. Jednalo se zřejmě o divočinku, protože maso "vonělo", jako když si smažíš něco na sádle zakoupeném v obchodním řetězci a omáčka silně chutnala po švestkové omáčce, jakou dělávala moje babička k divočině. S gulášem v Počátkách (pamatuješ ?... ten neměl chybu)to mělo pramálo společného, snad jenom barvu omáčky. No a žíznivý, vyprahlý a ugrilovaný řidič, to jako já, jsem do sebe s radostí šoupnul půllitr točeného pita neznámé značky. Bylo dobré, ale mělo jednu vadu. Stálo 35,- Kč. K tomu povýšenecky se tvářící obsluha ... No prostě zvláštní, možná i náhodná shoda okolností, která mne nedovolila udělat si o zmíněném podniku dobrý dojem (po kolikáté už?!). Zkrátka, už tam nikdy nepůjdu. Vím, že oni kvůli tomu neschudnou, takže je vše v pořádku.

6. komentář napsal(a) Milan Moc dne 11.08.2008 v 17:53

Aha, teď to vypadá, že si hrozně protiřečím, když v prvním komentáři tu hospodu chválím. Takže, byl jsem tam v životě celkem 5x.Skóre SPOKOJENOST: NESPOKOJENOST je 1:4. V komentáři č.5 popisuju svůj asi nejblbější zážitek z tohoto podniku. A to ještě, k dovršení všeho, u vedlejšího stolu seděli dva Amíci s tlumočníkem, kteří si objednali steak a ačkoli měli k dispozici originální příbor, rvali to nádherný voňavý maso samotnou vidličkou a rukama jako křováci. Asi něco, jako když my bychom jedli špenát nožem. Vidíš, jak jsem byl v tu chvíli naštvanej, že mi i takováhle blbost vadila (asi bych tady ani neměl psát, že to NEBYLI běloši ale oni to opravdu NEBYLI běloši, mj. - to jediný mi bylo naprosto šumafuk). Tím končím sérii svých ducha- a smysluplných příspěvků o mých problémech v podniku U Nouzů. Jsem rád, že sis tak hlasitě oddechl :=)))

7. komentář napsal(a) Jilda dne 20.08.2008 v 17:05

Slyšel jsem, že se má v Chotěboři stavět pivovar. O tom má zdejší p.t. bloger smočit pero. Neb jestli je to pravda, bude to událost přesahující hranice města i okolí, protože poslední pivovar postavený v Česku na zelené louce je prý někdy ze začátku sedmdesátých let minulého století... I když v Chotěboři na zelené louce - to spíš v bývalém lese, ne? :-) (P.S.: Pivo a hospoda, to souvisí, takže se držím tématu.)

8. komentář napsal(a) Václav Pravda dne 22.08.2008 v 12:54

Nějaké informace k pivovaru jsou na http://hn.ihned.cz/c1-26489970-neobvykle-pribude-uplne-novy-pivovar.

9. komentář napsal(a) Jilda dne 22.08.2008 v 14:41

Tam jsem to právě četl, pane Pravdo... :-)) Ale... V Chotěboři už mělo být ledasco, tak uvidíme.

Přidat komentář

Povinné položky jsou jméno, komentář a antispam; e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze k případnému kontaktu s komentujícím. Komentáře vulgární nebo nesouvisející s příspěvkem mohou být a také budou vymazány. Nepoužívejte HTML značky, budou odfiltrovány.

Ochrana proti komentářovému spamu

Do políčka napište tři nuly (čislicemi) a poté můžete